Pliki

Drukowalne (i nie tylko) materiały do pobrania.

Jak drukować?

Większość tych materiałów drukujemy jako dwie strony na jednej stronie i dodatkowo dwustronnie.

Dłuższe ściągi marmez drukuje jako broszurę (booklet), czyli też dwie strony na kartce (+dwustronnie) z takim układem, że składa się je jak zeszyt. Jeżeli oprogramowanie drukarki nie ma takiej funkcji to zawsze można skorzystać z darmowego (do użytku prywatnego) programu FinePrint, który pośredniczy między edytorem tekstu a drukarką i umożliwia nam drukowanie takich broszur. Minusem wersji darmowej jest napis w stopce z nazwą programu – mało to przeszkadza, a zawsze można obciąć nie tracąc treści.

Ogólne

Mahjong chiński tradycyjny

Mahjong chiński turniejowy (MCR)

  • zestawienie układów (Fan) – tabelka z ponumerowanymi punktowanymi układami (Fan) wraz z krótkim ich opisem. (Wskazówka: by ściąga była poręczna, należy ją wydrukować po 2 strony na arkusz, drukowanie dwustronne – mieści się wtedy na jednej kartce A4).

Riichi

  • mała ściąga do Riichi – wersja Mike’a. Uwaga! – ściąga zakłada znajomość podstawowych zasad i stanowi jedynie przypomnienie niektórych reguł w czasie gry. Zawiera uproszczoną tabelkę z Yaku (źródło: KGJ), tabelki z punktacją (źródło: EMA), zwielokrotnione Yakumany (źródło: ? /Kainti/), tabelka z punktami (źródło: Wikipedia), krótkie przypomnienie niektórych zasad. (Wskazówka: by ściąga była poręczna, należy ją wydrukować po 2 strony na arkusz, drukowanie dwustronne – mieści się wtedy na jednej kartce A4).
  • zestawienie yaku i tabelki z punktami – ściąga zawiera zestawienie Yaku, opcjonalnie używane zwielokrotnione Yakumany, zestawienie małych punktów i tabele z punktami, w których ujęto także limity (wzorowane na tabeli Dominika Kolendy – PLM). Jest to skrótowe zestawienie, zakładające znajomość podstawowych zasad i terminów używanych w grze. (Wskazówka: by ściąga była poręczna, należy ją wydrukować po 2 strony na arkusz, drukowanie dwustronne – mieści się wtedy na jednej kartce A4).
  • tabelka do zapisywania punktów – wzorowana na tabelce z The Great Book of Mahjong. History, lore nad play. Jelte Rep. 2007.

Mahjong Zung Jung – Droga Środka (nowość)

Mahjong Tajwańki

Mahjong Hongkong 

Inne miejsca ze ściągami do mahjonga

W przygotowaniu:

  • na razie nic więcej 😉
Baner:
Baner 400px szerokości

Dostępne są jeszcze banery o szerokości 300px i 600px.

Jeden komentarz do “Pliki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *