Kontakt – Spotkania

Redakcja:

Spotkania

Chcesz się nauczyć grać w Mahjonga? Masz chętnych do gry? Zapraszamy 🙂

mahjongg

Postaramy się nauczyć Cię grać i wyjaśnić wątpliwości związane z grą. A i chętnie zobaczymy nowe twarze przy stole 🙂

Miło nam poinformować, że od jakiegoś czasu udaje nam się w miarę regularnie spotykać przy grze i dobrym piwie, więc informujemy:

Spotkania odbywają się w Szczecinie
środy ok. godz. 18:00
w Pubie Exp,

Jeśli chcesz się pojawić, to wal do nas bez obaw! ale proszę, dowiedz się wcześniej, czy spotkanie się odbędzie, wysyłając maila lub pisząc komentarz na tej stronie. Możesz też pytać na naszym profilu na Facebooku.

Na ile nam czas pozwala, próbujemy rozgrywać i rozgryzać różne odmiany Mahjonga. Mamy już opracowane kilka odmian Mahjonga. Rozpoczynaliśmy od Chińskiej Tradycyjnej, a obecnie najczęściej gramy według zasad Riichi. Mamy w planach nauczyć się w praktyce gry według zasad Chińskich Turniejowych. Posiadamy kilka zestawów do gry, większość do odmiany chińskiej, kilka do japońskiej, a także jeden do Washizu mahjong.

Miłej gry 🙂

 1. Macie może jakiś kontakt do ludzi z Gdańska? Ostatnio byłem na „Dniu Chińskim” na PG i tam prezentowali m.in. Mahjong.
  Już wcześniej znałem tą grę, ale dopiero teraz uświadomiłem sobie, że chciałbym dokładniej poznać zasady i zacząć regularniej grać.

 2. Niestety ani ja ani chyba marmez nie mamy za dużo kontaktów z ludźmi, którzy grają w mahjonga. „Nasi miejscowi” to w większości ludzie, z którymi razem uczyliśmy się grać, lub których pośrednio lub bezpośrednio nauczyliśmy. Jest jeszcze ekipa związana z KoneCONem. Oni mnie przestawili i nastawili na Riichi 🙂 Miałem okazję porozmawiać trochę z ludźmi z Warszawy, gdy byłem na turnieju. Ale poza tym, niestety nie. Myślę, że można poszperać w środowiskach zainteresowanych manga i anime, bo z tego co widzę, to oni czasem umieją grać, albo chcą się nauczyć.
  PLM ma na swojej stronie zakładkę „szukamy czwartego”, ale niewielu tam graczy…
  A tak z ciekawości, kto prezentował gry na „Dniu Chińskim”?

 3. Szczerze mówiąc… nie zapamiętałem jak się nazywał. ^^
  Pamiętam, że było chyba dwóch, którzy uczyli chętnych (można było usiąść i zagrać partię w otwarte kamienie). Trochę wcześniej (na samym początku) grali pokazowo chińscy studenci. (gwoli wyjaśnienia – dwóch tłumaczących nie byli Chińczykami)

 4. Pewnie jakąś uproszczoną odmianę pokazywali. Ale chociaż dobrze, że Chińczycy. Zastanawiam się czasami, co u nich dominuje: jakieś ich klasyczne bliżej nieokreślone, hongkong czy może turniejowe? Dwie pierwsze wydają się dość łatwe do opanowania, ale turniejowe z 81 rękami… 😉

 5. To przypuszczam, że pewnie było to Hongkong. Ale to tylko przypuszczenie 🙂 MCR (turniejowe) mają większy rygor w ustawieniu, meldowaniu i porządku na stole. A jak oni przesuwali sobie mur, a w środku był „bałagan” w wyrzucanych kamieniach to raczej było to coś w stylu Hongkonga.

 6. Z racji zbliżających się Świąt nasze regularne spotkanie szczecińskie odbędzie się w dniu jutrzejszym (poniedziałek) o godzinie 18:00 w Piwnym Raju. Przepraszamy za zakłócenia i jak zawsze zapraszamy.

 7. Witam ! Jestem zainteresowany nauką w grę jaką jest Mahjong. Mieszkam w Szczecinie. Proszę o informację dotyczącą najbliższego spotkania sympatyków tej gry , z podaniem miejsca, daty i godziny. Pozdrawiam serdecznie … Czesław

 8. Osobiście na granie w mahjonga nie chodzę już, ale postaram się pomóc. W tej chwili nie widzę, by było zaplanowane jakieś spotkanie, ostatnie było w zeszłym tygodniu. Postaram się dać znać, gdy zobaczę jakiś termin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.