Kontakt

Redakcja:

Kiedyś się spotykaliśmy grać…

Teraz niestety już się nie spotykamy. Jeśli szukasz innych chętnych do gry, to pytaj BatiXa (email powyżej) Polskiej Ligi Mahjonga: https://www.facebook.com/MahjongPL można też napisać na naszym starym (ale działającym) profilu:  https://www.facebook.com/MahjongInfoPl albo na grupie Szczecińskiego Mahjonga: https://www.facebook.com/groups/539985926040176

Jest jeszcze grupa Mahjongiści Polska: https://www.facebook.com/groups/1811435055807557/

Można też wrzucić kontakt do siebie w komentarze poniżej, ale to najmniej pewny sposób znalezienia graczy 🙁

Powodzenia! Oby regularne granie w Mahjonga wróciło do Szczecina!

mahjongg

 1. Macie może jakiś kontakt do ludzi z Gdańska? Ostatnio byłem na „Dniu Chińskim” na PG i tam prezentowali m.in. Mahjong.
  Już wcześniej znałem tą grę, ale dopiero teraz uświadomiłem sobie, że chciałbym dokładniej poznać zasady i zacząć regularniej grać.

 2. Niestety ani ja ani chyba marmez nie mamy za dużo kontaktów z ludźmi, którzy grają w mahjonga. „Nasi miejscowi” to w większości ludzie, z którymi razem uczyliśmy się grać, lub których pośrednio lub bezpośrednio nauczyliśmy. Jest jeszcze ekipa związana z KoneCONem. Oni mnie przestawili i nastawili na Riichi 🙂 Miałem okazję porozmawiać trochę z ludźmi z Warszawy, gdy byłem na turnieju. Ale poza tym, niestety nie. Myślę, że można poszperać w środowiskach zainteresowanych manga i anime, bo z tego co widzę, to oni czasem umieją grać, albo chcą się nauczyć.
  PLM ma na swojej stronie zakładkę „szukamy czwartego”, ale niewielu tam graczy…
  A tak z ciekawości, kto prezentował gry na „Dniu Chińskim”?

 3. Szczerze mówiąc… nie zapamiętałem jak się nazywał. ^^
  Pamiętam, że było chyba dwóch, którzy uczyli chętnych (można było usiąść i zagrać partię w otwarte kamienie). Trochę wcześniej (na samym początku) grali pokazowo chińscy studenci. (gwoli wyjaśnienia – dwóch tłumaczących nie byli Chińczykami)

 4. Pewnie jakąś uproszczoną odmianę pokazywali. Ale chociaż dobrze, że Chińczycy. Zastanawiam się czasami, co u nich dominuje: jakieś ich klasyczne bliżej nieokreślone, hongkong czy może turniejowe? Dwie pierwsze wydają się dość łatwe do opanowania, ale turniejowe z 81 rękami… 😉

 5. To przypuszczam, że pewnie było to Hongkong. Ale to tylko przypuszczenie 🙂 MCR (turniejowe) mają większy rygor w ustawieniu, meldowaniu i porządku na stole. A jak oni przesuwali sobie mur, a w środku był „bałagan” w wyrzucanych kamieniach to raczej było to coś w stylu Hongkonga.

 6. Z racji zbliżających się Świąt nasze regularne spotkanie szczecińskie odbędzie się w dniu jutrzejszym (poniedziałek) o godzinie 18:00 w Piwnym Raju. Przepraszamy za zakłócenia i jak zawsze zapraszamy.

 7. Witam ! Jestem zainteresowany nauką w grę jaką jest Mahjong. Mieszkam w Szczecinie. Proszę o informację dotyczącą najbliższego spotkania sympatyków tej gry , z podaniem miejsca, daty i godziny. Pozdrawiam serdecznie … Czesław

 8. Osobiście na granie w mahjonga nie chodzę już, ale postaram się pomóc. W tej chwili nie widzę, by było zaplanowane jakieś spotkanie, ostatnie było w zeszłym tygodniu. Postaram się dać znać, gdy zobaczę jakiś termin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *