Po turnieju WMT 2012

W dniach 25-26 sierpnia 2012 po raz pierwszy w historii odbył się nietypowy, bo aż dwudniowy ogólnopolski turniej Mahjonga (Riichi) – Warsaw Mahjong Taikai 2012.

Wzięło w nim udział 16 graczy, rozdzielonych między 4 stoły. Niestety, nie wszyscy dotarli na miejsce, więc w ruch poszli gracze rezerwowi. Nad przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny – Szymon, wiceprezes PLM.

Rozgrywki przebiegały w miłej, luźnej atmosferze wśród rozmów i śmiechów, choć niekiedy napięcie rosło tak, że zapadała złowroga cisza, przerywana krótkimi słowami: ron! lub tsumo! i towarzyszącymi im odgłosami czy innymi wyrazami ulgi lub zawodu.

Niestety nie padły żadne Yakumany (choć było czekanie do Dai Sangen/3 duże smoki i Kokushimuso/13 sierot), ale można się pochwalić kilkoma Baimanami i Hanemanami, oraz sporą liczbą Manganów.

Z ciekawszych sytuacji  trzy razy zdarzyło się, że gracze, którzy zostali ukarani chombo, mimo wszystko wygrali hanchany, a oprócz standardowych określeń wygranych, padały też niekiedy dość dziwne ogłoszenia graczy, np. Chiinitsu, dora, dora… chombo (kara) 🙂

Pierwsza czwórka graczy z najwyższą punktacją została nagrodzona medalami i nagrodami rzeczowymi, których wartość, dzięki licznym sponsorom, wynosiła ok. 1000PLN.

Pierwsza czwórka (od prawej):

  1. Mateusz Woźniak
  2. Dominik Kolenda
  3. Bartosz Żuk
  4. Jakub Tomaszewski

Gracz z najmniejszą liczbą punktów, podobnie jak w zeszłym roku, miał dostać ręczniczek na otarcie łez 🙂
Pełne zestawienie wyników jest dostępne na stronach PLM – tutaj.

Od razu z tego miejsca zapraszamy na turniej 8 grudnia 2012. Będzie to jednodniowy międzynarodowy turniej, liczący się do rankingu European Mahjong Association – tym bardziej zachęcamy do wzięcia w nim udziału 🙂

Zdjęcie zbiorowe uczestników WMT 2012

Więcej zdjęć z turnieju można znaleźć w naszej galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.