Jak obchodzić się z kamieniami do Mahjonga :)

Coś nie wychodzi w Mahjongu? Gra się nie układa? Ciągle przegrywasz? Nie podchodzą Ci kamienie? Dopadło Cię jakieś fatum? Co robić?

Zapewne Twoje podejście do gry jest niewłaściwe i nie potrafisz obchodzić się z kamieniami…

Kadr z filmu Fat Choi Spirit

Wiedz, że nie tylko Ty masz z tym problem. Bohaterowie filmów o Mahjongu też przechodzili przez trudności… ale ich mistrzowie pokazali im właściwe drogi… czyli jak traktować grę w Mahjonga i jak obchodzić się z kamieniami 🙂

Oto rady wydarte mistrzom Kung Fu Mahjong 😉

KUNG FU MAHJONG 1

Pierwsza część filmu zasiewa nieco romantyzmu.

Kamienie do Mahjonga są jak kobiety – jeśli je niewłaściwie traktujesz, one odpłacą Tobie tym samym. Jeśli będziesz obchodził się z nimi życzliwie, uczynią Cię swoim kochankiem.

Im bardziej będziesz je ganił, tym mniej szczęścia będziesz miał. Będziesz wyciągał kamień, który przed chwilą wyrzuciłeś. Kamienie zrobią z Ciebie pechowca.

Musisz zakochać się w kamieniach, mieć z nimi romans – staniesz się wtedy łagodniejszy. Musisz randkować z kamieniami, mówić im czułe słówka…

Po czułościach pierwszej części filmu Kung Fu Mahjong, druga przynosi nam nowe rady, bardziej zdecydowane i brutalne.

KUNG FU MAHJONG 2

Mistrzowie w drugiej części polecają bliżej nieokreśloną lekturę „36 lekcji  Mahjonga”. Oto kilka rad w niej zawartych.

Lekcja 1. Więzi pomiędzy człowiekiem a Mahjongiem.

Ludzie i Mahjong komunikują się ze sobą. Potraktuj Mahjonga jak swoje zwierzątko domowe. Będziesz się z nim dobrze obchodził, on Ciebie też będzie dobrze traktował.

Czy Mahjong może terroryzować? Oczywiście! Jeśli poczuje, że opuściło Cię szczęście, to zrobi z Ciebie głupca. Da Ci na początku nadzieję, stworzy pozory dużej wygranej, a potem Cię zniszczy.

Grając w Mahjonga nie dostaniesz nigdy tego, co byś chciał, jeśli nie oddasz spraw ich biegowi i nie odpuścisz sobie…

Musisz być zdecydowany na wygraną, by przyciągnąć szczęście. Daj poczuć kamieniom Twoją moc. Daj im możliwość sobie pomóc. Powinieneś wygrywać wszelkimi możliwymi kamieniami, bez względu na czy mało czy dużo wygrasz. Zwycięstwa przyciągają szczęście, więc z czasem będziesz miał go więcej i więcej.

Jeśli jesteś nastawiony na wygrane, powstrzymuj się przed dużymi wygranymi. Bo do końca nie wiesz, czy to jest dobra kombinacja i wysoka wygrana czy tylko iluzja?

Lekcja druga. Trenuj oczy.

Jest wiele rzeczy w pomieszczeniach i na przeciwniku, które odbijają obraz. Jeśli się skupisz, zobaczysz w nich to, co chcesz. Trenuj oczy. Ludzie mają okulary, zapalniczki, zegarki, biżuterię, która obija obraz. Kobiety noszą kolczyki, metalowe guziki czy inne osobiste ozdoby. Każdy taki element pozwoli Tobie spojrzeć w kamienie przeciwnika.

Patrz też na tajemnicze oznakowania kamieni. Ślady na dłuższych ściankach są charakterystyczne dla Smoków. Na krótszych – dla Wiatrów. Ślady na środku – dla skrajnych z każdej rodziny. Jeśli nie ma żadnych znaków, to są to kamienie od 4 do 7.

Lekcja 3. Trenuj ręce.

Puszczając kamienie na stół, skoncentruj całą swoją energię na jednym punkcie. I uderz krańcem kamienia.

Poza oczami i rękami, kluczem do zwycięstwa jest twoja wola. Pamiętaj, masz więcej niż jednego wroga. Musisz utrzymywać się w dobrej formie.

KUNG FU MAHJONG 3

Gra w Mahjonga jest jak życie – nigdy się nie poddawaj. Nawet jeśli przegrywasz, staraj się zminimalizować stratę. Jak długo żyjesz, tak długo możesz odwracać swój los.

Nie chodzi o to, by podmieniać kamienie, oszukiwać. Chodzi o to, by śmiać się podczas gry. Śmiej się bez względu na to, co się dzieje, czy nawet, gdy jesteś wściekły. Wtedy Twój przeciwnik nie będzie wiedział, jaką rękę masz przed sobą. Jednak śmianie się w każdej sytuacji nie jest takie proste, jakby się wydawało.

Śmiej się 🙂

Kamienie do Mahjonga są jak dzieci lub szczeniaki. Bywają bardzo niegrzeczne. Jeśli każesz im się ruszyć, one będą stać. Jeśli każesz im przyjść do ciebie, pójdą sobie. Jeśli każesz im zostawić cię w spokoju, one będą Ci dokuczać.

Musisz stać się ich przyjacielem, kochać je, a z czasem i one zaprzyjaźnią się z Tobą. Wtedy poprosisz, by przyszły i one przyjdą. I śmiej się, tak jak się wcześniej nauczyłeś. Bez względu na to, jak trudna jest sytuacja, nie zapominaj o śmiechu. Jeśli tak będziesz postępował, szczęście będzie Ci sprzyjać.

Nawet jeśli nie grasz w Mahjonga, te wskazówki są bardzo pomocne w kontaktach z ludźmi.

Przypis redakcji:

Niektóre rady wydają się dziwne, a część z nich znajduje zastosowanie w regułach, gdzie na stole nie ma zachowanego porządku w wyrzucanych kamieniach (np. lekcja o odpowiednio mocnym puszczaniu kamieni). Parę z nich wydaje się dość kontrowersyjnych 🙂 Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikłe z wprowadzenia tych rad w życie 😉

Kadry pochodzą z filmów  Kung Fu Mahjong 1, 2 i 3 (reż. Wong Jing i Billy Chung).
Kung Fu Mahjong w Wikipedii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.