Po Hachi Hachi Taikai

banersm

Stało się! Pierwszy w Polsce międzynarodowy turniej mahjonga Hachi Hachi Taikai przeszedł do historii tej gry w naszym kraju 🙂

Wyniki tego turnieju zostaną włączone do rankingu European Mahjong Association. Zawody odbyły się dla uczczenia 88. rocznicy pojawienia się mahjonga w Polsce (przyjęta data pojawienia się tej gry w naszym kraju to 22.11.1924 r.).

loswiatr6183

Rozgrywki przebiegały w przemiłej atmosferze i przy przyjaznych rozmowach. Po dwóch hanchanach, by zregenerować siły, podano obiad. Po chwili przerwy, z nowym zapałem, walka została wznowiona i rozegrano kolejne dwa hanchany.

sala6196

Bój był zażarty. W trzecim hanchanie na dwóch stołach padły yakumany – Su Anko (Cztery zamknięte Pony/Kany) i Dai Sangen (Duże Smoki). Królowały raczej Mangany czy Hanemany, ale nie zabrakło Baimanów, a także jedna z wygranych nastąpiła przez Chan Kan (Rabunek Kana). Nad poprawnością rozgrywek czuwało trzech sędziów: Dominik Kolenda, Szymon Lasota i Jakub Tomaszewski. Pomocą i radą służył też obserwator z ramienia European Mahjong Association –  Alexander Doppelhofer.

gra6206

Zwycięzców było wielu 🙂 Oprócz „standardowych” czterech pierwszych graczy, nagrodzona także została najlepsza zawodniczka, a gracz z ostatniego miejsca otrzymał (to już powoli staje się tradycją turniejów w Polsce 😉 ) ręczniczek na otarcie łez 🙂

Oto skrócone wyniki:

1. Jakub Tomaszewski
2. Alexander Doppelhofer
3. Mateusz Woźniak
4. Grzegorz Kalinowski

Pełne wyniki wraz ze szczegółami gry można zobaczyć na stronie PLM.

winners6233

Zwycięzcy: od prawej: 1. Jakub Tomaszewski, 2. Alexander Doppelhofer, 3. Mateusz Woźniak, 4. Grzegorz Kalinowski; Najlepsza Zawodniczka Małogrzata Rutkowska; Najlepszy Ostatni Gracz Jerzy Ruzik (z legendarnym ręczniczkiem)

Do zobaczenia na następnych turniejach!

all6237

Grajcie i ćwiczcie przez cały rok! Oby graczy w mahjonga było jeszcze więcej!

Więcej zdjęć z turnieju w naszej galerii.

O Hachi Hachi Taikai można też przeczytać na mahjongnews.com 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *