Karty do mahjonga, czyli jak grać bez kamieni

Zakup zestawu do mahjonga stanowi niekiedy problem, najczęściej cenowy. Trudność także może sprawiać zabranie gdzieś ze sobą ciężkich kamieni. Można sobie poradzić z tym w pewien sposób.

Czy można zagrać w mahjonga nie mając zestawu kamieni? Oczywiście, że można 🙂

Jako że mahjong jest pochodną gier karcianych, można zagrać w niego odpowiednimi kartami. Są do nabycia różne rodzaje i rozmiary kart, ale niestety nie w Polsce. Choć karty do mahjonga są tańsze od kamieni, to mogą nas, w tym przypadku, zaboleć koszty wysyłki. Oto kilka sklepów, w których udało nam się znaleźć karty mahjongowe:

Istnieje jeszcze możliwość samodzielnego wykonania takowych kart 🙂 Pod podanym niżej linkiem można znaleźć plik pdf zawierający pełen zestaw kart do amerykańskiej wersji (karty bonusowe i jokery), ale z powodzeniem można grać w inne odmiany. Trzeba będzie pobawić się oczywiście w wycinanie ponad setki karteczek 🙂 Nie trzeba chyba przypominać, że dobrze jest wydrukować „zestaw” na grubszym papierze. Na zdjęciu w tym wpisie widać, jak wygląda jeden z proponowanych zestawów kart.

Niestety, nie będzie odgłosu mieszania kamieni czy muru, no i tego „czegoś”, doświadczanego przy grze zwykłymi, choćby najlichszymi kamieniami, ale rozgrywkę można z powodzeniem przeprowadzić, czy próbować kogoś nauczyć podstaw.

Życzymy przyjemnej gry 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.