Wrażenia z Dwugrosikonu

Dnia 26 listopada, tym razem w konwencji szalonej sesji naukowej, odbył się kolejny Grosikon. Zgromadził on wielu „badaczy” mangi, anime kultury Japonii i gier, którzy prowadzili ważne doświadczenia w dziedzinie behawioryzmu japońskich postaci rysowanych 🙂

Wśród wielu atrakcji dostarczanych przez konwent byliśmy także my – Szczeciński Klub Go Porfirion oraz redakcja i współpracownicy Mahjong.info.pl.

Pomiędzy poszczególnymi „sesjami naukowymi”, część uczestników wyraziła zainteresowanie rozrywkami umysłowymi w postaci Go i Mahjonga. Niektórzy rzucili badawczo okiem, a bardziej odważni spróbowali swoich sił w jakże prostej (a zarazem skomplikowanej) grze w Go, lub starali się zrozumieć zawiłości Mahjonga w wersji japońskiej (Riichi).

Także Organizatorzy i helperzy dali się wciągnąć w małe rozgrywki i tłumaczenie zasad Riichi, jak i również nie omieszkali „liznąć” znów Washizu Mahjong 🙂

Mamy nadzieję, że w miarę przyzwoicie tłumaczyliśmy zasady, nie zanudzaliśmy, a z wykładu doktora marmeza można było dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy związanych z grą w Go – nie u sypiając przy tym kompletnie.

Obsada Sali Gier (alfabetycznie):

  • Andrzej
  • marmez
  • mit-su
  • mike
  • Seba

Więcej zdjęć w naszej galerii.

redakcyja MIP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.