Uff… po długich analizach, szperaniu po sieci, próbach zrozumienia poszczególnych zasad, udało się 🙂 Dodaliśmy zasady Mahjonga Turniejowego do naszego zestawu na stronie.
Oznacza to, że można już u nas znaleźć opisy chyba „najgłówniejszych” odmian:
- chińską tradycyjną i turniejową (MCR);
- Hongkong (HK) starą i nową wersję;
- Japońską klasyczną, Riichi (RCR) i wersję dla 3 graczy (3p Riichi);
- a także tajwańską (TW) (16 kamieni w ręce).
Oczywiście, gdy chodzi o Mahjonga, jak już wcześniej pisaliśmy, ile graczy – tyle odmian i odwrotnie, ale główne trendy mamy przetrawione (przynajmniej w teorii).
Liczymy na Waszą pomoc, drodzy Czytelnicy 🙂 Wytykajcie nam nieścisłości, wątpliwości, niedopracowania czy błędy, które popełniliśmy 🙂 Piszcie o tym w komentarzach lub bezpośrednio do nas, na któryś z naszych adresów.
Dziękujemy tym, z którymi gramy, tym którzy się już odezwali, tym którzy skomentowali teksty, tym którzy pomogli nam uściślić zasady i zrozumieć wątpliwości 🙂 i tym którzy mają zamiar się odezwać – zróbcie to w końcu 😉
A najlepiej zagrajcie z nami 😛
Redakcja 🙂
Poważne przeoczenie 🙂 Wśród wyżej wymienionych odmian, powinna także znaleźć się odmiana amerykańska. Choć pewnie wiele osób podchodzi z rezerwą do wszelkich dodatkowych kamieni bonusowych, jest to wariant mahjonga, który należy zauważyć.
Mogą denerwować jokery, zawody i inne bonusy… charleston, goulash i masa układów np. z datami lub Wiatrami ułożonymi w N-E-W-S… nie zmienia to jednak faktu, że taka gra ma wielu zwolenników 🙂